Parlament Europejski od Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali do Traktatu z Lizbony. Rys historyczno-instytucjonalny

Dostępność: duża ilość
ilość egzemplarz

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 282

Opis

Kirzyński Rafał

Parlament Europejski od Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali do Traktatu z Lizbony. Rys historyczno - instytucjonalny.

Warszawa 2012
s. 240 , format 20,5cm , opr. brosz.
ISBN 978-83-7151-084-7

Opis:

Monografia poświęcona Parlamentowi Europejskiemu, autorstwa doktora Rafała Kirzyńskiego, pt. Parlament Europejski od Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali do Traktatu z Lizbony - rys historyczno-instytucjonalny oparta na pracy doktorskiej obronionej w 2012 roku na Wydziale Nauk Politycznych AH pod kierunkiem naukowym Rektora naszej Uczelni, prof. dra hab. Adama Koseskiego.

     Niniejsza pozycja jest najbardziej aktualnym opracowaniem o Parlamencie Europejskim w Polsce, obejmującym zarówno historyczną ewolucję roli i pozycji tej instytucji w systemie Wspólnot Europejskich i Unii Europejskiej, jak również wkład PE w proces konstytucjonalizacji Unii Europejskiej, zwieńczony w Traktacie z Lizbony.
     Książka w czytelny i interesujący sposób przybliża działalność Parlamentu Europejskiego na rzecz wzmocnienia swoich uprawnień i kompetencji, co w istotny sposób przełożyło się na poszerzenie demokratycznego wymiaru Unii Europejskiej i zaowocowało najambitniejszym pakietem reform w historii tej organizacji w latach 2002-2007.
     Zaletą publikacji są także znakomicie udokumentowane źródła bibliograficzne, oparte na kwerendzie w archiwach Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej w Brukseli.
     Posłowie do książki napisał prof. dr hab. Jan Barcz, wybitny ekspert w obszarze prawa europejskiego, b. ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Austrii.
     Książka decyzją Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego została także oficjalnie włączona w skład katalogu Biblioteki Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
     Wszystkie te czynniki pozwalają uznać istotną wartość naukową monografii Parlament Europejski od Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali do Traktatu z Lizbony - rys historyczno-instytucjonalny i w pełni rekomendować ją czytelnikom związanym zawodowo i akademicko z tematyką integracji europejskiej .  

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl